Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zabójstwo w Chrzanowie

W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie zarejestrowano postępowanie przygotowawcze w sprawie o przestępstwo z art. 148§1 kk (zabójstwo).

Jak dotychczas ustalono w dniu 4 kwietnia br., ok. 19°° funkcjonariusze Policji KPP w Chrzanowie uzyskali informację o ugodzeniu mężczyzny nożem w jednym z domów w Luszowicach. Następnie przed jednym z domów funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który posiadał zakrwawione ubranie, oświadczył ponadto, że ugodził ojca nożem. Mężczyzną tym okazał się Jarosław P. (lat 30). W domu ujawniono zwłoki jego ojca Jana P. (lat 63) leżące w pokoju w dużej ilości wynaczynionej krwi. Zabezpieczono znajdujący się w pobliżu zwłok nóż.

Na miejscu zdarzenia prokurator z technikiem kryminalistyki dokonał oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady.

Obecnie wykonywane są czynności w postaci przesłuchania świadków, przekazano zwłoki celem przeprowadzenia sądowo-lekarskich oględzin. Zabezpieczono ślady dowodowe znajdujące się na ubraniu i ciele, zarówno zmarłego jak i Jarosława P.

Jarosław P. został zatrzymany i jak się okazało był pod znacznym wpływem alkoholu. Z tego powodu czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone w dniu dzisiejszym.

 

Aktualności