Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

25.10.2019 Informacja w sprawie wypadku drogowego zaistniałego 24 października 2019 roku w miejscowości Niegardów - Kolonia

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta w Krakowie, zarejestrowano postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, zaistniałego 24 października 2019 roku ok. godz. 17: 30 w miejscowości Niegardów – Kolonia. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów – samochodu osobowego marki BMW oraz samochodu ciężarowego marki Man z załadowanego kostką brukową. W pojeździe marki BMW podróżowało 5 osób (2 mężczyzn i 3 kobiety), a w pojeździe marki Man 1 osoba.

Pod nadzorem prokuratora, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zwłok oraz pojazdów. Z uzyskanych dotychczas informacji wynika, iż kierujący pojazdem BMW nie ustąpił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Man. W wyniku zdarzenia 4 osoby z pojazdu BMW (2 mężczyzn i 2 kobiety) poniosły śmierć na miejscu. Jedna osoba (kobieta lat 20) została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala. Z ostatnich posiadanych informacji wynika, iż stan kobiety jest ciężki. Kierowca pojazdu marki Man, (lat 29), został na miejscu zdarzenia przebadany alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik trzeźwy. Kierowca pojazdu Man nie odniósł żadnych obrażeń, uskarżał się tylko na ból w klatce piersiowej. Został przewieziony do szpitala w celu udzielenia mu pomocy medycznej oraz pobrania próbek krwi w celu wykonania badań na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie.

Osoby, które poniosły śmierć na miejscu wypadku to osoby w wieku 50-60 lat.

Postępowanie prowadzone jest pod kątem zaistniałego przestępstwa z art. 177§2kk.

Aktualności