Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

22.08.2017 Usiłowanie zabójstwa w Olkuszu

W Prokuraturze Rejonowej w Olkuszu prowadzone jest śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety oraz jej dwójki nieletnich dzieci w Olkuszu w dniu 20 sierpnia 2017 roku. (ok. 1 w nocy)

Jak dotychczas ustalono, podczas awantury domowej, Adam D. (lat 43) mąż pokrzywdzonej, rozlał łatwopalną substancję w kuchni oraz polał tą substancją żonę i córkę, jednocześnie wymieniony groził słownie bliskim podpaleniem oraz spaleniem domu. Żona oraz dzieci zdołały uciec z domu na podwórze. Policja, po przybyciu na miejsce, dokonała zatrzymania sprawcy, który znajdował się pod wpływem alkoholu.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. W złożonych wyjaśnieniach zaprzeczył, że celowo polał bliskich cieczą łatwopalną, dodając, że benzynę rozlał w domu przypadkowo potykając się o stojący w kuchni kanister.

W dniu 21 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Olkuszu uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 2 pkt. 1 kk i inne, na okres trzech miesięcy.

Za ten czyn grozi kara co najmniej 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności