Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

20.08.2019 Informacja w sprawie ugodzenia nożem mężczyzny w Krakowie przy ul. Marchołta

W nawiązaniu do informacji z 19 sierpnia 2019 roku, Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód przedstawiła zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148§1 k.k.  Dawidowi K., w związku  ze zdarzeniem  z dnia 18 sierpnia 2019 roku, które miało miejsce przy ul. Marchołta w Krakowie, podczas którego poniósł śmieć  24 letni mężczyzna.

Podejrzany został przesłuchany w sprawie i przyznał się, że uczestniczył w zdarzeniu, lecz nie do popełnienia przestępstwa – twierdząc, że faktycznie on się jedynie bronił przed atakiem mężczyzny, który poniósł śmierć.
Prokuratura skierowała wniosek do Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieścia Wydział II Karny o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego i wniosek ten został uwzględniony.

Sąd  w dniu 20 sierpnia br. zastosował  tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
W toku postępowania przygotowawczego od chwili zdarzenia przesłuchano około 20 świadków, zabezpieczono miejsce zdarzenia i dokonano jego oględzin. Zabezpieczono również nóż, którym najprawdopodobniej posługiwał się sprawca, przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego, oraz wykonano inne czynności.
Prowadzone będą  dodatkowe czynności procesowe, ale z względu na dobro postępowania prokuratura nie może podać bliższych szczegółów.

Aktualności