Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

11.03.2020 Postępowanie Prokuratury Rejonowej w Wadowicach - czynności z udziałem podejrzanego

W nawiązaniu do przekazanej w dniu wczorajszym informacji na temat zdarzenia, do którego doszło na terenie Środowiskowego Domu Społecznego w Wadowicach, informuję, że w dniu dzisiejszym zostało sporządzone postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec Jacka J., o dwa przestępstwa z art. 13 §l kk w zw. z art. 148§1 kk.,

  • w dniu 10.03.2020 r. w Wadowicach woj. małopolskiego, działając w zamiarze bezpośrednim pobawienia życia jednej z kobiet, ugodził pokrzywdzoną nożem w okolice szyi, powodując obrażenia ciała w postaci rozległej rany szyj oraz niewydolności krążeniowo-oddechowej, co stanowiło zagrożenie życia pokrzywdzonej, lecz zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na interwencję osób trzecich i natychmiastową pomoc medyczną,
  • w dniu 10,03.2020 r. w Wadowicach woj. małopolskiego, działając w zamiarze bezpośrednim pobawienia życia drugiej z kobiet, ugodził pokrzywdzoną nożem w okolice szyi oraz ramienia, powodując obrażenia ciała w postaci rany ciętej szyi, uszkodzenia mięśni i naczyń oraz powierzchownej rany ciętej ramienia, stanowiące naruszenie czynności narządów jej ciała na czas trwający powyżej 7 dni, lecz zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na interwencję osób trzecich i natychmiastową pomoc medyczną.

Podejrzany przesłuchiwany w obecności obrońcy z urzędu, do przedstawionych zarzutów nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień w sprawie. Sporządzono wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Jacka J., w oparciu o zagrożenie surową karą, obawę matactwa, obawa, że podejrzany może popełnić w przyszłości przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu, zwłaszcza, że popełnieniem takiego przestępstwa groził.

Za czyny te grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności