Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

11.02.2019 Postępowanie Prokuratury Rejonowej Kraków - Krowodrza

W dniu 3 lutego 2019 roku w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Krowodrza przedstawiono dwa zarzuty Tomaszowi K. (lat 31), o to, że:

  1. 31 stycznia 2019 roku w Krakowie kierował pod adresem S.C., studenta jednej z krakowskich uczelni wyższych, groźby pozbawienia życia demonstrując przy tym nóż oraz publicznie znieważał go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe z powodu jego przynależności rasowej, przy czym czynu tego dopuścił się działając publicznie i bez powodu okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego tj. o przestępstwo z art. 119§1 kk i art. 257 kk w zw. z art. 11§2 kk w zw. z art. 57a§1 kk.
  2. W tym samym miejscu i czasie kierował pod adresem A.C., studenta jednej z krakowskich uczelni wyższych, groźby pozbawienia życia demonstrując przy tym nóż oraz publicznie znieważał go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe z powodu jego przynależności rasowej, przy czym czynu tego dopuścił się działając publicznie i bez powodu okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego tj. o przestępstwo z art. 119§1 kk i art. 257 kk w zw. z art. 11§2 kk w zw. z art. 57a§1 kk.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się częściowo do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia.

 Na wniosek prokuratora - Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie, zastosował wobec Tomasza K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Aktualności