Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

09.02.2018 Informacja nt. postępowania prowadzonego Wydziale II do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Krakowie

W Wydziale II do Spraw Przestępczości Gospodarczej Dziale do Spraw o Przestępstwa z Wykorzystaniem Internetu oraz Zaawansowanych Technologii i Systemów Informatycznych Prokuratury Okręgowej w Krakowie prowadzone jest pod sygn. PO II Ds. 52.2017 postępowanie przygotowawcze przeciwko Mateuszowi G. lat 27 podejrzanemu o popełnienie 55 przestępstw, polegających na doprowadzeniu szeregu osób pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie sięgającej kilkudziesięciu tysięcy złotych, poprzez oferowanie do sprzedaży za pośrednictwem fikcyjnych profili na portalu społecznościowym Facebook biletów na wydarzenia kulturowe i sportowe oraz voucherów wakacyjnych.

Podejrzany został w dniu 7 lutego 2018 r. zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i doprowadzony do tut. Prokuratury Okręgowej. Nie przyznał się do popełnienia stawianych mu zarzutów.

Wobec Mateusza G. został skierowany wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie Wydział II Karny w pełni podzielił argumentację prokuratora i w dniu 9 lutego 2018 r. zastosował w stosunku do podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 

Aktualności