Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

06.12.2019 Informacja nt. ujawnionych 5.12.2019 r. zwłok mężczyzny.

W dniu 5 grudnia 2019 roku, KPP w Miechowie została powiadomiona przez ustalonego kierowcę, że w Małoszowie, w kompleksie leśnym zaparkowany jest pojazd, przy którym znajdują się zwłoki mężczyzny.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji ujawnili zaparkowany samochód a obok niego na folii znajdowały się zwłoki mężczyzny. Folia ta otoczona była taśmą, tworząc rodzaj ogrodzenia tego miejsca.

Na taśmie okalającej folię i zwłoki znajdowały się przyczepione kartki z różnymi komunikatami m.in., „Nie przechodź za taśmę! Obszar skażony! Wezwij policję!

Funkcjonariusze wezwali specjalistyczne służby, a to służby pirotechniczne, pożarnicze – w tym ratownictwa chemicznego. W wyniku działań służb nie stwierdzono skażenia terenu a tym samym niebezpieczeństwa dla ludzi i otoczenia. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. Dokonano oględzin pojazdu.

Ujawniono dokumentu zawierające dane mężczyzny oraz dokonano wstępnych ustaleń dotyczących zmarłego.

Po zakończonych oględzinach zwłoki przetransportowano do ZMS CMUJ w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok dla ustalenia przyczyn zgonu. Wstępnie nie stwierdzono udziału osób trzecich.

Aktualności