Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

02.01.2019 Śledztwo w sprawie zabójstwa w Chrzanowie

W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie prowadzone jest śledztwo przeciwko Mateuszowi S., podejrzanemu o przestępstwo z art. 148§1 kk w zw. z art. 64§1 kk.

W dniu 24 grudnia 2018 roku prokurator dyżurny został powiadomiony o ujawnieniu zwłok Elżbiety K. (lat 40) leżących w piwnicy bloku, w którym pracowała jako sprzątająca.

Podjęte czynności pozwoliły na ustalenie, że do miejsca pracy przybyła ze znanym sobie 25 letnim Mateuszem S. Pomiędzy wskazanymi osobami doszło do nieporozumienia na tle zazdrości. W konsekwencji Mateusz S. zadał pokrzywdzonej co najmniej 7 ciosów posiadanym przy sobie nożem. Po tym oddalił się z miejsca zdarzenia zostawiając nóż, który został zabezpieczony w trakcie oględzin. Pokrzywdzona zmarła na miejscu , a jej ciało zostało ujawnione przez mieszkankę bloku.

Mateusz S. został zatrzymany 25 grudnia 2018 roku. W dniu 26 grudnia 2018 roku przedstawiono mu zarzut zabójstwa w warunkach powrotu do przestępstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconej mu zbrodni i złożył szczegółowe wyjaśnienia opisując przebieg zbrodni. W tym samym dniu przeprowadzono wizje lokalną na miejscu zdarzenia z udziałem podejrzanego, który opisał przebieg zdarzenia i wskazał okoliczności, które mogły być znane jedynie sprawcy przestępstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chrzanowie, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Aktualności